Καθημερινά Αρχεία: Δευτέρα, 22 Απριλίου 2024

Η συμμετοχή του σχολείου μας στη Διημερίδα Φυσικών Επιστημών

Η Διημερίδα καλών πρακτικών Φυσικών Επιστημών διοργανώθηκε από τους Συμβούλους Εκπαίδευσης Φυσικών Επιστημών των σχολείων της Α” Αθήνας και πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 20 και την Κυριακή 21 Απριλίου στο 2ο Πρότυπο Γυμνάσιο Αθηνών.

Οι εκπαιδευτικοί του 52ου Λυκείου και του 27ου Λυκείου που συνεργάστηκαν στους Ομίλους Ρομποτικής κατά τη φετινή σχολική χρονιά, συμμετείχαν στη Διημερίδα με παρουσίαση των εφαρμογών που υλοποίησαν οι μαθητές και μαθήτριες κατά τη λειτουργία των Ομίλων.

Δείτε πληροφορίες και φωτογραφίες από τη Διημερίδα.

Οι Όμιλοι της Ρομποτικής του σχολείου στο Athens Science Festival

Οι όμιλοι της Ρομποτικής που λειτούργησαν με συνεργασία του 52ου Λυκείου και του 27ου Λυκείου κατά τη φετινή σχολική χρονιά, συμμετείχαν με εκθέματα τους στην κατηγορία «Διαδραστική Έκθεση» στο Athens Science Festival, την Παρασκευή 19 Απριλίου.

Δείτε πληροφορίες και φωτογραφίες από την εκδήλωση.

Εξεταστικά Κέντρα Δ.Δ.Ε. Α Αθήνας για τα Αγγλικά Πανελλαδικών 2024

Οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας που εξετάζονται γραπτά στο Ειδικό Μάθημα των Αγγλικών στις Πανελλαδικές 2024, θα προσέλθουν για το Μάθημα αυτό στο  Εξεταστικό Κέντρο του 9ου Λυκείου Αθήνας, οδός Τρώων 2  Θησείο Τ.Κ. 11851, τηλ. 210-3464680 .

Οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας που εξετάζονται προφορικά στο Ειδικό Μάθημα των Αγγλικών στις Πανελλαδικές 2024, θα ενημερωθούν με νεότερη Ανακοίνωση για το Εξεταστικό Κέντρο στο οποίο θα προσέλθουν για το μάθημα αυτό. Με νεότερη Ανακοίνωση θα ενημερωθούν και οι υποψήφιοι/ες των υπόλοιπων Ειδικών Μαθημάτων, σχετικά με τα Εξεταστικά Κέντρα των Μαθημάτων αυτών.

Δείτε τη σχετική απόφαση της Δ.Δ.Ε. Α” Αθήνας (σελίδα 6 ο ορισμός του Εξεταστικού Κέντρου για το σχολείο μας).